Kategorie: Wszystkie | poezja
RSS
piątek, 18 maja 2007

" Powiadają , że po śmierci, po zmartwychwstaniu i po Dniu Ostatnim wszyscy musimy przekroczyć most. Zewsząd otacza nas ciemność, świat jest niczym mroczny grobowiec, z dołu unosi sie dym. Niczego nie widać, ani gwiazd, ani nieba; niczego prócz mostu, dymu i punktu światła w oddali - światła, które jest wejściem do Raju...(...)

Powiadają,że między Niebem a Piekłem istnieje ściana przeznaczona dla wiernych czyniących zło i dla niewiernych, którzy czynili dobro . Przez ścianę tę widać zarówno czeluści Piekieł, jak i Ogrody jasności; tam na szczycie muru, pokutnicy czekają całe wieki, aż Bóg się nad nimi zlituje...(...)"

Daniel Horch

 

Dziś zakupiłam książkę " Anioł o stu skrzydłach" Daniela Horcha...zaciekawił mnie pierwszy rozdział, który pobieżnie przejrzałam......własnie takiej lektury potrzebuję w ten weekend...

14:14, dr_ewa999
Link Komentarze (2) »

"Rozedrgane kolory mówią : czerwień o krwi i o pożarze serca, głęboki błękit o wierności i bólu. Kolorowe draperie w harmonijnych fałdach zastygły wokół zgiętych cierpieniem postaci, po nieruchomych twarzach toczą się błękitne łzy. Krew prawdziwymi kroplami przywiera do czoła.

Kto jeszcze potrafi tak malować ból ? Umiejętną dłonią tak pewnie położyć plamę, żeby poprzez wieki świadczyła o słabości Boga i o potędze człowieka?  Kto jeszcze samym kolorem uchwyci śmierć w czworokątny zarys ramy, kto namaluje krzyk?"

Halina Poświatowska

07:29, dr_ewa999
Link Komentarze (3) »
czwartek, 17 maja 2007

Pogrzebałam w css-ie i coś mi się popsuło, w związku z tym zniknęły  wszystkie  poprzednie notki...trudno.

))

18:01, dr_ewa999
Link Komentarze (23) »
1 ... 91 , 92 , 93 , 94
 
Zakładki:
szablon wykonany przez Finetkę
01 kalkulator promili
02 popatrzmy razem w niebo
03.Są ze mną od początku
04.kobiecy punkt widzenia
05.męski punkt widzenia
06.medycy
07.medyczne -pokrewne
08.z kluczykiem
11.kulinarnie
Number of online users in last 3 minutes Number of online users in last 3 minutes
blogi